Vyhledávání

Kontakt

Strojní omítky Tábor

Dušák Roman
Chýnovská 116
Tábor
391 56

+420 728 840 898

info@omitkytabor.cz

Strojní omítky

Strojní omítky jsou rychlým a moderním způsobem omítání stěn a stropů nejen v rodinných  a bytových domech, ale i v průmyslových prostorách. Omítky provedené strojem nabízejí celou řadu výhod. Hlavní předností, kterou Vám strojní omítky nabízejí, je rychlost realizace a kvalita provedení. Materiály, které se používají pro strojní omítání, mají přesně dané neměnné složení, nehrozí zde výkyvy kvality jako při běžné přípravě omítky na stavbě.

 

Strojní omítky - úspora času

Strojní omítání se začalo používat jako řešení, při kterém se odstraní časově i pracovně náročná a mnohdy komplikovaná doprava směsi na místo určení a její nanášení na stěny.

Proces spočívá v přenosu malty pomocí stlačeného vzduchu hadicí z mísícího stroje(silo), umístěného na staveništi před stavebním objektem, do ručního nástroje stříkajícího směs na stěny(strojní omítačka). Suchá směs pro výrobu malty se na stavby dopravuje v pytlích nebo silech.

Toto řešení je výrazně rychlejší než klasické nanášení omítek. Směs se mísí ve stroji, tím je kvalitnější a omítka má stejné vlastnosti po celé své ploše, která je omítnuta souvisle, čímž se snižuje časová prodleva omítání jednotlivých částí jak je tomu u klasického způsobu. Strojní omítky jsou prováděné buď jako jednovrstvé sádrové omítky nebo jako vícevrstvé vápenocementové omítky.

Cena tohoto typu omítání je nižší než u klasických omítek, protože dochází k úspoře práce a hlavně času dělníků!!! Pro strojní omítání je potřeba méně pracovníků a přitom je práce dříve hotova. Doba strojního omítání je zhruba o polovinu kratší oproti ručnímu omítání.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.